Cengiz Ünder
corona virüsü

İtalya’da ve Dünyada Corona Hızla Yayılıyor

İtalya’da hızla yayılan corona virüsü ile ölenlerin sayısı her gün artıyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsünün salgın halini alması sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü virüs için acil durum ilan etti. Acil durumun ardında Dünya sağlık Örgütü virüsü pandemi olarak tanımladı. Avrupa’da her ülkede görülen corona virüsünün en yaygın olduğu ve en fazla ölüme yol açtığı ülke İtalya oldu. İtalya’da virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 900 kişiye yaklaştı.

Tüm dünyada virüsün yayılması ve özellikle İtalya’da salgın haline gelmesinin önüne geçilemedi. İtalya’daki virüsün salgın olması İtalya’da Roma takımında forma giyen Cengiz Ünder ve diğer İtalya’da bulunan sporcular ile ilgili endişelenmemize sebep oldu.

Maçlar Ertelendi

İtalya’da Serie A’da bütün maçlar iptal edildi ve Avrupa’da UEFA maçları ertelendi. Türkiye ile İtalya arasındaki uçuşlar da durdurulduğu için İtalya’daki sporcularımızın hala İtalya’da bulunması endişe duymamıza sebep olmaktadır. Cengiz Ünder’in forma giydiği Roma takımının İspanya Sevilla ile oynayacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi maçına da İspanya’ya ulaşım mümkün olmadığı maçın oynanmama kararı alındı. İtalya’da hızlı olmak üzere corona virüsünün tüm dünyada yayılmaya devam ediliyor.