Cengiz Ünder
Sevilla

Sevilla-Roma Maçına Corona Engeli

UEFA Avrupa Ligi’nde İspanya’nın Sevilla takımı ile İtalya takımı Roma arasında oynanacak olan son 16 turunun ilk maçı da corona virüsü sebebiyle ertelendi. Önceki günlerde İspanya’da oynanacak olan Sevilla-Roma arasındaki son 16 tur maçının seyircisiz oynanma kararı alınmıştı.

Roma takımı corona virüsü sebebiyle seyahat sınırlaması getirildiği için İspanya’ya gidemeyeceğini açıkladı. Sağlık güvenliği sebebiyle İtalya ve diğer ülkeler arasında seyahat sınırlaması getirilmişti. Cengiz Ünder’in oynadığı takım olan Roma ve İspanya takımı Sevilla’nın arasındaki UEFA Avrupa Ligi maçı da ertelendi. UEFA Avrupa Liginin diğer maçlarından olan Inter-Getafe maçı da ertelendi. İtalya’nın karantina altına alınması ve uçuşların yapılamaması buna ek olarak İspanya Sivil Havacılık otoritesinin İspanya hava sahasına İtalya’dan kalkan uçuşları almayacağını açıklamasıyla maçlar ertelendi.

Çin’den Dünyaya Yayılan Virüs

Corona virüsü şüphesiz sadece UEFA maçlarını etkilemedi. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan corona virüsü Avrupa ülkelerini de etkisi altına almıştı. Avrupa ülkeleri içinde virüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya’da ülke karantina altına alındı. İtalya başta olmak üzere virüsün etkisi altındaki ülkelerde lig maçları ertelendi ya da seyircisiz oynanma kararı alındı.