Cengiz Ünder
Wuhan

Cengiz Ünder İtalya’dan Gelemiyor

Çin’in Wuhan kentinden başlayan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü Avrupa ülkelerini de etkisi altına aldı. Avrupa’da corona virüsünün en çok görüldüğü ve en çok ölümün gerçekleştiği ülke İtalya oldu. Corona virüsünden gerçekleşen ölüm sayısının 300’ü aştığı İtalya’da birçok bölge karantina altına alındı. Okulların tatil edildiği ve halkın mecbur kalmadıkça dışarı çıkmadığı İtalya’ya Türkiye’den gidiş uçuşları ve İtalya’dan Türkiye’ye geliş uçuşları durduruldu.

İtalya’da corona virüs vakalarının ve ölümlerin her geçen gün artmasıyla ülkemiz İtalya ligindeki Türk futbolcuları için endişelenmeye başladı. Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Mert Çetin başta olmak üzere İtalya’da forma giyen Türk futbolcuların Türkiye’ye gelmesi bekleniyor ama nasıl gelecekleri de bilinmiyor.

İtalya’da Hayat Durma Noktasında

Corona virüsü sebebiyle İtalya’da hayat durma noktasına geldi ve İtalya Serie A maçları 3 Nisan’a kadar ertelendi. Cengiz Ünder ve diğer futbolcular sadece idmana gidiyorlar ve mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmiyorlar. İtalya başta olmak üzere bütün Avrupa’da etkinlikler, organizasyonlar ertelendi. Cengiz Ünder ve diğer futbolcular ile İtalya’da bulunan Türk vatandaşlar gerekli görüldüğü takdirde ülkemize getirilecektir.