Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder Nereye Transfer Olacak?

2017 yılı temmuz ayında Başakşehir Kulübünden İtalya’da Roma kulübüne transfer olan Cengiz Ünder yaşadığı sakatlık ve şanssız günler sebebiyle Roma’da istediği performansı yakalayamadı. Roma’nın teknik direktörü Paulo Fonseca tarafından da forma şansı verilmeyen Cengiz Ünder’in forma şansının olmaması da performansını göstermesine engel oldu.

İtalya Serie A Liginde lig arasında Cengiz Ünder’i satma kararı alan Roma ile ilk görüşmeyi yapan Milan oldu. Cengiz Ünder’i transfer etmek isteyen Milan Cengiz Ünder’i takas yoluyla transfer etme teklifinde de bulundu.

Tottenham ve Milan Cengiz Ünder’i İstiyor

Roma’da sakatlığı sebebiyle Zaniolo’nun forma giyemeyecek olması sebebiyle Roma Cengiz Ünder’in transferini erteleme kararı aldı. Roma’nın maç kadrosunda forma giyen Cengiz Ünder bu maçlarda başarılı performans sergiledi. Roma takımı şubat ayının başında Cengiz Ünder’i transfer edeceğini açıkladı.

İngiltere Premier Ligi takımı Tottenham ve İtalya Serie A takımı Milan Cengiz Ünder’i transfer etmek için görüşmelere başladılar. Roma Cengiz Ünder transferi için yaz sezonunu beklemeyeceklerini açıkladı. Cengiz Ünder’in transferi ile ilgili olarak şu anda hangi takıma transfer edileceği ile ilgili netleşen bir durum yoktur.