Cengiz Ünder
Serie A

Roma Kulübünün Satışı

İtalya Serie A liginin güçlü takımlarından Roma kulübü bu sıralar satış konusu ile gündeme gelmektedir. Türkiye’den Cengiz Ünder ve Mert Çetin’i de kadrosunda bulunduran Roma kulübünün satışının 1-2 hafta içinde gerçekleşeceği de gelen haberler arasındadır. Roma Kulübü’nün yeni sahibinin de Amerikalı milyarder Dan Friedkin olacağı iddia edildi.

Dan Friedkin’in şirketi olan Fredkin Group’un Roma kulübünü alacağı ve şartlarda anlaşıldığı iddia edilse de şubat ayı sonunda satışın gerçekleşeceği söylenmişti. Şubat ayının sonunda Roma Kulübünde bir satış gerçekleşmese de Friedkin Group’un satış ile ilgili prosedürleri tamamladığı ve önümüzdeki günlerde satışın gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Roma kulübünün satışı için konuşulan rakam da 750 milyon Euro oldu.

Roma Ligde de Avrupa Liginde de Yükselişte

Roma İtalya Serie A’da son iki hafta aldığı galibiyetler ile ligde yükselişe geçti. Sassuolo, Atalanta ve Bologna’ya yenilen ve puan kayıpları yaşayan Roma lig sıralamasında da zirveden uzaklaştı. Bu mağlubiyetlerden sonra Lecce ve Cagliari galibiyetleri ile tekrar yükselişe geçti.

Roma’nın Avrupa Ligi maçında Gent’e karşı aldığı başarılı sonuçlar da üst tura yükselmesini sağladı.