Cengiz Ünder
Başakşehir

Cengiz Ünder’in Transferinde Son Durum

2017 yılı temmuz ayında Başakşehir takımından İtalya Serie A kulüplerinden Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder yaşadığı sakatlıklar ve şanssız günler geçiren genç futbolcu Roma’da çok forma giyme şansı bulamadı. 2019 yılının sonunda Roma takımı Cengiz Ünder’i ara transfer döneminde transfer kararı aldılar.

Roma takımı Cengiz Ünder’in bonservis ücretini de 50 milyon dolar olarak belirledi. Cengiz Ünder’i ara transfer döneminde transferinin gündeme gelmesiyle Sevilla, Bayern Münih ve Milan Cengiz Ünder’i kadrolarını almak için harekete geçti.

Roma takımında Zaniolo’nun sakatlık döneminin uzun sürmesi Roma’nın Cengiz Ünder’in transferini rafa kaldırmasına ve ertelemesine sebep oldu. Cengiz Ünder Roma formasıyla çıktığı maçlarda başarılı performansı ve attığı gollerle başarılı bir performans da ortaya koydu.

Tottenham ve Milan Cengiz Ünder’i İstiyor

Roma 1 ay önce Cengiz Ünder’i yaz döneminde transferini gerçekleştireceklerini belirtti. Cengiz Ünder’in transferinin tekrar gündeme gelmesiyle Milan kulübü ile İngiltere Premier Ligi takımlarından Tottenham da Cengiz Ünder’i kadrolarına dahil etmek için görüşmelere başladı. Tottenham’ın menajeri Mourinho Cengiz Ünder’i Tottenham’a transfer etmek için istiyordu.

Roma kulübü en son Cengiz Ünder’in transferi için yaz dönemini beklemeyeceklerini uygun şartlar sağlanırsa bonservisi ödeyen takıma Cengiz Ünder’in transfer edileceğini açıkladı.