Cengiz Ünder
Roma

Roma Kulübü Satılıyor

İtalya’nın köklü spor kulübü Roma kulübünün satışı İtalya’da spor haberlerinin gündeminde yer alıyor. Roma’nın hisse satışının yapılacağı ve Roma’nın hisselerini de Dan Friedkin’in alacağı açıklandı. Hisse senetlerinin satışından sonra Roma’nın yeni sahibinin Dan Friedkin olacağı belirlendi.

Dan Friedkin Amerikalı bir milyarder ve Dan Friedkin’in Friedkin Group adlı şirketi bulunuyor ve Friedkin Group şirketi Roma kulübünün yeni sahibi olacak.

Roma’nın satışının şubat ayının son günlerinde gerçekleşeceği ve satış rakamının da 750 milyon dolar olacağı iddia edildi. Roma’nın şimdiki sahibi de Amerikalı olan James Palotta idi. Kulübün yeni sahibinin de bir Amerikalı olma ihtimali var.

Roma Cengiz Ünder’i Satacak mı?

Roma’nın yeni sahibi olacağı iddia edilen Friedkin Group körfez ülkeleri başta olmak üzere farklı ğlkerlerde otomotiv,inşaat, otel ve eğlence sektöründe faaliyetteler.

Roma kulübünün satışı gündemdeyken Cengiz Ünder’in transferi ile ilgili nasıl bir gelişme olacağı da merak konusu oldu. Roma’nın Cengiz Ünder’i satacağını açıklamasından sonra sezon sonuna kadar beklemeyeceğini ve Cengiz Ünder’i hemen satacağını ifade etmişti.