Cengiz Ünder
İtalya Ligi

Roma’nın Galibiyet Hasreti Bitti

İtalya Serie A liginde mücadele eden Roma İtalya ligi şampiyonluğunda iddialı bir takımdı. Futbolcumuz Cengiz Ünder’in de kadrosunda olduğu Roma’nın son lig maçlarında aldığı başarısız sonuçlar Roma’nın şampiyonluk iddialarını azaltmaktaydı. Roma’nın lig maçlarındaki puan kayıpları İtalya Serie A’da puan sıralamasında da üst sıralardan kopmasına sebep oldu.

Roma’nın ligde bu hafta oynadığı Lecce maçını Roma 4-0 kazandı. Lecce galibiyeti ile Roma takımı haftalar sonra ligde galibiyet ile tanıştı. Roma’nın Lecce’ye karşı kazandığı maçtaki 4 golden 1 golü de futbolcumuz Cengiz Ünder attı.

Roma Şampiyonluk İddiasını Sürdürebilecek mi?

Roma Lecce maçından 2 gün önce UEFA Şampiyonlar ligi maçında Belçika Gent takımını da 1-0 yenmişti. Gent maçındaki galibiyeti de Roma da moralleri yükselmiş ve bu moral yüksekliği Lecce maçında bol gollü galibiyeti getirmişti. Son lig maçlarında Sassuolo’ya, Bologna’ya ve son olarak Atalanta’ya yenilen Roma bu yenilgiler ile şampiyonluk yarışından kopmuştu. Lecce galibiyeti ile Roma’nın ligdeki puanı 42’ye yükseldi ve ligin lideri Juventus ile arasındaki puan farkı 18 oldu.