Cengiz Ünder
Cengiz Ünder'in Takımı Roma

Roma’nın Şampiyonluk Hesapları Karıştı

İtalya Liginde mücadele eden Cengiz Ünder’in takımı Roma İtalya liginde şampiyonluk yarışında önemli bir puan kaybı yaşadı. Serie A grubunda şampiyonluk iddiası bulunan ve ligdeki sıralamada üst sırada bulunan Roma dün Sassuolo takımı ile karşılaştı ve maçtan 4-2 yenilgi ile ayrıldı. Roma’nın deplasmanda aldığı bu yenilgi ligde 3. Sırada bulunan Roma’nın şampiyonluk hesaplarını alt üst etti. İtalya liginde Sassuolo ligin alt sıralarında bulunan bir takım ve ligde çok iddiası olmayan birtakım olarak görülüyordu

Cengiz Ünder 66 Dakika Oynadı
Roma’nın son oynadığı Lazio maçında başarılı futbolu ile dikkat çeken Cengiz Ünder Sassuolo maçında da ilk 11 de sahaya çıktı. Fakat maçın 66. Dakikasında Roma teknik direktörü Cengiz Ünder’i maçtan çıkardı.
Son 3 maçta Juventus ve Genoa’yı yenen ve Lazio ile berabere kalan Cengiz Ünder’in takımı Roma Sossuolo mağlubiyeti ile istemediği bir sonuç aldı. Roma Seria A da 4. sırada yer alırken önümüzdeki hafta 7 Şubat Cuma günü Bologna ile kendi evinde karşılaşacak. Roma kendi evinde oynayacağı Bologna maçını kazanıp İtalya Serie A ‘daki şampiyonluk iddialarını devam ettirmek istiyor.