Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder’in Roma’dan Satışı Gündemde

Ocak ayının başlarında transferi konuşulan Cengiz Ünder, oynadığı futbol ve Zaniolo’nun sakatlığı sebebiyle Roma takımının transfer düşüncesini rafa kaldırtmıştı. Roma takımının son oynadığı üç maçta ilk 11’de sahaya çıkan Cengiz Ünder’in bu maçlarda başarılı performansının yanında attığı goller ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Roma takımı Cengiz Ünder’in başka takımlara satılmasını rafa kaldırsa da bu günlerde transfer iddiaları tekrar gündeme geldi.

İtalyan basınında Le Repubblica verdiği haberde Roma’nın Cengiz Ünder’i ve Juan Jesus’u yaz döneminde satmayı planladığını açıkladı. Böylece Cengiz Ünder’in roma takımından transferi tekrar gündeme gelmiş oldu. Roma takımının yapacağı transferler konusunda finansal olarak sıkıntı yaşamak istemediği ve istediği transferleri yapabilmek için kulüp bütçesinin uygun konuma getirmek istediği belirtildi. Roma’nın transfer yaparken finansal açıdan sorun yaşamamak için Cengiz Ünder’i ve Juan Jesus’u satıp buradan gelecek gelir ile transfer yapmayı düşündüğü de haberler arasındadır.

Cengiz Ünder ve Juan Jesus Transfer Listesinde

Cengiz Ünder’in tekrar gündeme gelen transfer ve satışı iddialarının Zaniolo’nun sakatlığının ardında Roma’da oynamaya başlamasıyla daha da kuvvetleneceği düşünülüyor. Roma teknik direktörü Paulo Fonseca’nın Cengiz Ünder’i Roma’nın son oynadığı maçlar hariç ilk 11’de şans vermemesi de gen futbolcunun transferini hızlandırmıştı. Cengiz Ünder’in ocak ayında da gündem de olan satışı sırasında Cengiz Ünder’i almak isteyen Milan’ın yine Cengiz Ünder için talip olup olmayacağı da merak konusu oldu. Juan Jesus’a da transfer içi Rusya liginden taliplerin geldiği verilen bilgiler arasındadır.