Cengiz Ünder
Pandemi

Hayalet Ülke İtalya

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak açıkladığı corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve 2020 yılının ocak ayı başında çözülebilen corona virüsü Çin’den tüm dünyaya yayıldı. Corona virüsünün yayılmasının ve ölümlerinin önüne geçilemiyor.

Avrupa ve Amerika’da yayılan virüs dünya genelinde 6 bine yaklaşan ölümlere yol açtı. Corona virüsünün Avrupa’da etkisinin en yüksek görüldüğü ülke İtalya oldu ve İtalya’da her gün ölü sayısı hızla artmaktadır. İtalya’dan sonra İspanya, Fransa ve Hollanda başta olmak üzere bütün Avrupa ülkelerinde virüs yayılmaya başladı. İtalya’da tüm ülke karantinaya alındı ve ülkedeki bütün spor faaliyetleri iptal edildi, İtalya’da yaşayanlara sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Sokakları, caddeleri, meydanları bomboş olan İtalya hayalet ülke oldu.

İtalya Takımlarının Corona Önlemi

Corona virüsü’nün İtalya’da ortaya çıkması ile İtalya Serie A’daki maçlarda ilk alınan önlem maçların seyircisiz oynanmasıydı. Bazı maçların seyircisiz oynanması ve bazı maçların ertelenmesinin ardından virüsün yayılmasının durdurulamaması sonucu İtalya Serie A’daki ve diğer liglerdeki bütün maçlar ertelendi. İtalya’daki futbol kulüpleri ilk zamanlar sadece antrenman yapsa da şu anda futbolcular antrenman da yapmıyorlar ve bütün futbolcular evlerinden çıkmıyorlar.