Cengiz Ünder
corona virüsü

Serie A Futbolcularında Corona Virüsü

Çin’den sonra corona virüsü en büyük etkiyi Avrupa ülkelerinde yaptı. Avrupa’da İtalya, İspanya, Fransa ve Almaya başta olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri corona virüsünün sebep olduğu ölümlerle karşı karşıya kaldı. İtalya ve İspanya’da her gün ölen kişilerin sayısı yüzlerce olmaya başladı ve virüsün yayılmasının önüne geçilemiyor.

Ülkemizde de 11 Mart tarihinden itibaren ortaya çıkan corona virüsünün kategorisi pandemi olarak belirlendi. Virüsün aşısının ve ilacının bulunamaması tüm ülkeleri tedirgin ediyor ve birçok ülke bu durumda olağanüstü hâl ilan etti.

İtalya ve İspanya’da futbol ligleri başata olmak üzere bütün spor faaliyetleri iptal edildi. İtalya Serie A ligindeki takımların futbolcularında da corona virüsünün pozitif çıktığı futbolcular var.

Serie A Liderinde Corona Virüsü

İtalya serie A’da ilk olarak Juventus’un U23 takımında çıkan corona virüsü daha sonra Juventus’un A takımı futbolcularında da görüldü. Juventus’un A takımından Rugani ve Paulo Dybala corona virüsünün pozitif çıktığı futbolcular oldu. Serie A takımlarından biri olan Fiorentina da takımdan 3 kişinin corona virüsünü taşıdığını açıkladı. Fiorentina kulübü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama futbolcuları German Pezzela ile Patrick Cutrone ve takımın fizyoterapisti olan Stefano Dainelli’ni virüse yakalandığını tedavilerinin devam ettiğini belirtti.