Cengiz Ünder
italya Serie A

İtalya Serie A Ne Zaman Başlayacak?

Corona virüsü sebebiyle önce seyircisiz oynanmaya başlayan İtalya Serie A maçları daha sonra virüsün yayılması ve virüs sebebiyle ölümlerin artmasıyla seyircisiz oynanmaya başlamıştı. Cengiz Ünder ve Mert Çalhanoğlu başta olmak üzere futbolcularımız İtalya Serie A’da mücadele eden takımlarda forma giyiyor. Futbol maçlarının ertelenmesi bir yana İtalya’da bütün spor müsabakaları ve spor faaliyetleri ertelendi. Sadece spor alanı ile kalmamakla beraber corona virüsünün İtalya’da yayılması sebebiyle ülkede hayat durma noktasına geldi.

İtalya’da virüsün yayılması ve ölümler durmadıkça hayat normale dönemeyecek ve İtalya Seri A’nın da ne zaman başlayacağı ile ilgili zaman belirsiz duruyor.

Corona Virüsü Nereden Yayıldı?

Corona virüsü ilk olarak 2019 yılı sonunda Çin’de ortaya çıktı. Aşısı ve ilacı olmayan corona virüsünün Çin’den tüm dünyaya yayılması ve salgın halini almasıyla Dünya Sağlık Örgütü hastalık için önce acil durum ilan etti. Virüsün dünyadaki çoğu ülkede ve özellikle Avrupa’da yayılmasıyla Dünya Sağlık Örgütü son olarak corona virüsünü pandemi olarak nitelendirdi. Avrupa’da İtalya ve İspanya corona virüsünün en hızlı yayıldığı ve en çok ölümün görüldüğü ülkeler oldu. Avrupa’da her ülkede şu anda corona virüsü vakası görülüyor ve her gün yüzlerce insan virüsten ölüyor.

Ülkemizde de ilk vaka 11 Mart’ta görüldü ve gün geçtikçe ülkemizde de vaka sayısı artarak devam ediyor.