Cengiz Ünder
İtalya

İtalya Serie A’da Corona Virüse Yakalanan Futbolcular

Avrupa’da İtalya başta olmak üzere bütün Avrupa ülkelerinde yayılan ve salgın haline gelen covid 19 virüsü her gün yüzlerce ölüme yol açıyor. İtalya’da her gün yüzlerce kişi covid 19 sebebiyle ölüyor ve binlerce kişi de virüse yakalanıyor. Avrupa’da İtalya’yla beraber İspanya, Almaya, Hollanda ile diğer Avrupa ülkeleri covid 19 virüsüyle savaş veriyor.

İtalya’da virüsün yayılması için ertelenen Serie A ligi maçlarında erteleme kararından sonra takımların futbolcularında da corona virüsü tespit edildi. Juventus’da 2 futbolcunun covid 19 pozitif çıkmasıyla Juventus takımındaki diğer futbolcular da risk altına girmiş oldu ve ilerleyen günlerde İtalya’daki corona virüs vakaları arttığı gibi Juventus’daki corona virüs olan futbolcular da artabilir.

Avrupa’da Hayat Durdu

En çok ölüm vakasının ve covid 19’a yakalananların en yüksek olduğu ülke İtalya olmakla beraber virüs Avrupa’yı, Amerika’yı ve en son ülkemizi de etkisine aldı. Virüsün salgın halini aldığı Avrupa ülkeleri virüsün yayılmasını durduramıyor ve bu ülkelerde hayat resmen durdu. İtalya başta olmak üzere Bütün Avrupa ülkelerinde halk mecbur kalmadıkça sokağa çıkmıyor ama tüm alınan önlemlere rağmen virüs yayılıyor.