Cengiz Ünder
corona virüsü

Serie A Kulüplerinden Yardım

İtalya’da corona virüsü covid- 19 hayatı durdurdu ve İtalya futbol ligi olan Serie A maçları da belirsiz bir süre için ertelenmişti. Virüsün yayılmasını ve virüsü sebebiyle ölümleri durduramayan İtalya’da halk mecbur kalmadıkça sokağa çıkmıyor ve ülkede olağanüstü hâl ilan edildi. İtalya’daki sağlık kuruluşları tam kapasite çalışırken hekimler ve sağlık personelleri ise üstün bir çaba ve virüsün kendilerine bulaşma riski ile hastalara müdahale ediyorlar.

Covid-19 ile en ön safhada mücadele eden sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarının karşılanması için Serie A takımlarından AC Milan’da forma giyen İsveçli futbolcu Zlatan İbramovic bir yardım kampanyası başlattı. İbramovic kendisi 100 bin Euro bağış yaparak bu iyilik hareketinin ilk öncüsü oldu. Zlatan İbramovic’in bu anlamlı hareketinden sonra da İtalya Serie A’da oynayan futbolcular kampanyaya destek verdi.

‘’İtalya’yı Çok Seviyorum’’

İbramovic bağış hareketini başlattıktan sonra sosyal medya hesabından da bağış ve İtalya’nın kendisindeki önemini anlatan bir mesaj yayınladı. İbramovic mesajında İtalya’yı çok sevdiğini İtalya’nın kendisine büyük katkısı olduğunu ve şu anda İtalya’nın bu durumunun kendisini üzdüğünü söyleyerek futbolcular başta olmak üzere herkesi bu bağışa katkıda bulunmaya çağırdı.