Cengiz Ünder
covid-19

İtalya Serie A’da Covid-19 Sayısı Artıyor

İtalya’da hızla yayılan covid-19 virüsü sebebiyle İtalya Serie A maçlarının önce seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Virüsün yayılma hızı ve virüs sebebiyle ölümlerin artması sonucu İtalya Serie A ve tüm İtalya liglerinde maçlar ertelendi. İtalya’da Serie A kulüplerinde ve diğer ligdeki kulüplerde forma giyen futbolcularda corona virüsü tespit edildi.

İtalya Serie A’nın lider takımı Juventus’un iki futbolcusu Daniele Rugani ve Blaise Matuidi covid-19’a yakalanan futbolculardı. Juventus’daki üçüncü covid-19’a yakalanan futbolcu da çıktı. Juventuslu Paulo Dybala da virüsün görüldüğü futbolcu oldu. Gün geçtikçe yeni futbolcuların virüse yakalanması İtalya Serie A kulüplerinde paniğin artmasına yol açtı.

Sosyal Medyadan Duyurdu

Dybala virüse yakalandığını sosyal medya hesabında paylaşarak duyurdu ve tedavisinin devam ettiğini söyleyerek herkesten manevi destek istedi. Juventus’da gün geçtikçe covid-19 virüsüne yakalanan futbolcuların çoğalması hem Juventus kulübünde hem de İtalya Serie’da diğer kulüplerde panik yaratıyor.

İtalya başta olmak üzere tüm dünyada ve ülkemizde corona virüsünün yayılmasına ve bulaşmasına dur diyemiyoruz. Virüsün aşı ve ilacı henüz bulunmadı ve bulunması için çalışmalar yapılıyor.