Cengiz Ünder
Wuhan

Roma Kulübünden Covid-19 Bağışı

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinden çıkan ve Çin’den tüm dünyaya yayılan corona virüsü covid-19’un görülmediği ülke kalmadı. Avrupa ülkelerinde de yayılan Covid-19 virüsü Avrupa’da en çok İtalya’da can almaya başladı. 5 bin kişiye yakın kişi İtalya’da corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti ve her gün yüzlerce kişi hayatını kaybetmeye devam ediyor.

Covid-19 virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması covid-19 vakalarının çoğalmasını engelleyemiyor. İtalya’da hastaneler hastalara yetmemeye başladı. İtalya’daki spor kulüpleri de bir bağış kampanyası düzenleyerek hastanelere yardım toplamaya başladılar. Bu bağış kampanyasının öncülüğünü de Cengiz Ünder’in takımı Roma kulübü yaptı. Futbolcularımız Cengiz Ünder ve Mert Çetin’in bulunduğu Roma kulübünün futbolcuları bir günlük maaşlarını İtalya’daki hastanelere bağışladılar. Futbolcular ile Roma kulübünün teknik heyeti de toplam 200 bin Euro tutarında bağış yaptı.

Hedef 500 Bin Euro

Başlatılan bağış kampanyası ile ilgili olarak Roma Roma Kulübü Başkanı Jim Pallotta’nın 50 bin Euro bağış yaparak bağış kampanyasına ilk adımı attığı açıklandı. Roma kulübü bağış hedefinin 500 bin Euro olduğunu ve futbolcular ile 460 bin TL bağışın toplandığını ifade ettiler.