Cengiz Ünder
corona virüsü

İtalya Serie A’nın Başlaması İmkânsız mı?

İtalya corona virüsü covid-19 sebebiyle her gün yüzlerce can kaybı yaşıyor ve ölüm oranı ile virüsün çıkış yeri olan Çin’i geride bıraktı. Sadece İtalya değil dünyayı etkisine alan ve dünya çapında 14 bine yakın ölüme yol açan covid-19 virüsünün İtalya en acı tablosunu yaşamaktadır. İlacının ve aşısının bulunamaması virüsün yayılmasını ve virüse bağlı ölümleri arttırmaktadır.

İtalya’da virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla ertelenen İtalya Serie A maçlarına mayıs sonunda başlanması planlanıyordu. Covid-19 virüsünün İtalya’da ve dünyada bu yayılım hızı devam ederse İtalya liginin mayıs sonunda başlaması mümkün olmayabilir. Covid-19 ile ilgili belirsiz bir sürenin olması sebebiyle Serie A’daki kulüplerin futbolcuları kendilerini evlerinde karantinaya almış vaziyette belirsiz sürenin geçmesini bekliyorlar. İtalya’da sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ve ülkede hayat durdu.

‘’Sonraki Sezon Başlamalı’’

Serie A’da Roma takımında oynayan futbolcumuz Cengiz Ünder’in takım arakadaşı Javier Pastore de evinde kendini karantinaya almış futbolcuların biri ve Pastore Serie A’nın bu aşamada başlamasının imkânsız olduğunu söylüyor. Pastore içinde bulunulan durumda lige başlamak için en az 30 günlük bir idman yapmaları gerektiğini ama bunun mümkün olmayacağını söyleyerek bu sezonun kapanması gerektiğini savundu. Pastore sonraki sezona başlamak gerektiğini en iyi çözümün bu olduğunu iddia etti.