Cengiz Ünder
Avrupa

İtalya’da Kulüp Başkanlarının Vefatı

İtalya’da ve İspanya’da başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde hızla yayılan corona virüsü her gün yüzlerce ölüme ve binlerce yeni vakaya sebep oluyor. İtalya ve İspanya’da futbol ligi ve spor karşılaşmaları da belirsiz bir süre ertelendi. Corona virüsü İtalya’da ve diğer ülkelerde spor dünyasından da ölümlere neden oldu.

İtalya Serie C takımlarından biri olan Pergolettese Kulübü eski başkanı olan Andrea Micheli covid-19 virüsüne yakalandı ve hayatını kaybetti. Andrea Micheli 2 hafta önce covid-19 virüsünün semptomları şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı ve hastanede hayatını kaybetti. Andrea Micheli2nin başkanlığı döneminde Pergolettese kulübü şampiyonluk yaşamış ve 2016 yılında kulüp başkanlığından ayrılmıştı. Andrea Micheli 37 yaşındaydı ve genelde 65 yaş üstü kişilerin risk grubunda olduğu covid-19 virüsünün 37 yaşındaki kişinin ölümüne yol açması kafalardaki soru işaretlerini arttırdı.

Real Madrid’in Eski Başkanı Da Hayatını Kaybetti

Covid-19 virüsü spor dünyasında ölümlere yol açmaya devam ederken Real Madrid’in eski başkanı Lorenzo Sanz da geçen hafta covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmişti. Lorenzo Sanz 76 yaşındaydı. Covid-19 virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle ölümler ve virüsün yayılması durdurulamıyor.