Cengiz Ünder
corona virüsü

Interli Futbolcudan Covid-19 Önlemleri

İtalya dünyada corona virüsü covid-19’un en hızlı yayıldığı ve en fazla ölümün olduğu ülke oldu. Avrupa başta olma üzere Amerika, Kanada, Avustralya’da ve ülkemizde de yayılan covid-19’un en çok ölüme yol açtığı ve en çok vakanın olduğu ülke İtalya oldu. İtalya ile İspanya’da her gün yüzlerce kişi covid 19 sebebiyle hayatını kaybediyor.

Covid-19 sebebiyle İtalya’da Serie A’da İspanya’da da La Liga ’da lig maçları ertelenmişti. İtalya Serie A takımlarından Inter’de forma giyen ve kendini İtalya’da evinde karantinaya alan futbolcu Ashley Young covid-19 ve covid-19’dan korunma tedbirleri ile ilgili paylaşım yaptı. 34 yaşındaki İngiliz futbolcu Ashley Young twitter hesabından yaptığı paylaşımda İtalya’da olduğunu ve virüs ile ilgili düşüncelerini paylaşacağını açıkladı.

‘’Süpermarketler Riskli’’

Ashley Young covid-19 virüsünün en çok bulaştığı yerin süpermarketler olduğunu söyleyerek süpermarketlerin boş olduğunu her evden 1 kişinin alışveriş için çıktığını söyledi. Ashley Young virüsten korunmanın en iyi yolunun evden çıkmamak olduğunu eğer evden çıkıyorsa kişinin kendisine virüs bulaşmış gibi davranmasını söyleyerek asansöre en fazla 2 kişi binildiğini ve binen kişilerin en uzak köşede arkası dönük olduğunu da sözlerine ekledi.