Cengiz Ünder
corona virüsü

İtalya’da Corona Virüs’ün Yayılma İddiası

Avrupa’da hergün binlerce ölümüne yol açan corona virüsü covid-19 İtalya ve İspanya başta olmak züere tüm Avrupa’ya yayıldı. Avrupa haricinde Amerika, Kanada ve Avustralya ile ülkemiz de covid-19 virüsü ile mücadele ediyor.

Aşısının ve ilacının bulunamadığı covid-19 virüsü İtalya’da ve her ülkede son hızla yayılıyor. İtalya’da covid-19 virüsünün yayılmasının nedeni olarak yeni bir iddia ortaya atıldı. 19 Şubat tarihinde İtalya Serie A maçı olan Atalanta-Valencia maçı Milano’da oynanmıştı. Bu maçı izlemek için farklı bir şehirden gelen 40 bin kişilik futbol severin corona virüsün yayılmasına ve bulaşmasına sebebp olduğu açıklandı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı İtalyan Doktor Fabiano Di Marco corona virüsünün İtalya’da bu kadar yayılmasının ve bu salgına dur denilememesinin sebebi olarak 19 Şubat tarihindeki bu maçı söyledi. Fabianı Di Marco Atalanta maçlarının Milano’da oynandığını ve bu maçı izlemek için gelen Atalanta taraftarlarının maçtan sonra her yere sağıldığını ve virüsün bu kadar yayıldığına dikkat çekti.

İtalya’da şu anda hayat durma noktasına ve ülkede olağanüstü hal ilan edildi. Corona virüsünden İtalya’da hergün 700-800 kişi hayatını kaybediyor.