Cengiz Ünder
corona virüsü

İtalya Spor Bakanından Açıklama

Çin’de ortaya çıkmasına rağmen corona virüsü covid-19’un en çok ölüme sebep olduğu ülke olan İtalya’da İtalya Serie A başta olmak üzere bütün lig maçları ertelendi. Covid-19’un lig maçlarını ertelemesi ve lig maçlarının ne zaman başlayacağı ile ilgili olarak İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora açıklama yaptı. Covid-19’un İtalya ve tüm dünyada yayılmasının ve binlerce ölüme yol açmasının en büyük sebebi virüs aşısının ve ilacının bulunamamasıdır.

Spor bakanı Vincenzo Spadafora yaptığı açıklamada taban ligleri ile görüşmeler yapıldığını ve sokağa çıkma yasağı ile olağanüstü halin devam ettiği İtalya’daki virüsün yayılma hızına bakıldığında İtalya’da liglerin başlama zamanının söylemenin mümkün olmadığını söyledi. Vincenzo Spadafora lig maçlarının ertelendiği dönemde telaffuz edilen nisan sonu mayıs başı gibi bir zamanda lig maçlarının başlamasının pek mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

‘’Lig Başlarsa Maçlar Seyircisiz Oynanır’’

Vincenzo Spadafora bilim insanlarının da evrimini ve yayılımını çözemediklerini bu sebeple virüsün gidişatı ile ilgili olarak her gün şartların değiştiğini söyleyerek İtalya başta olmak üzere her ülkenin durumunun zor olduğunu da söyledi. Spor Bakanı İtalya’da lig maçlarının başlama zamanı ile ilgili süre veremediğini ama başlama zamanında büyük ihtimalle seyircisiz başlanacağını belirtti.