Cengiz Ünder
covid-19

Napoli Kulübünde Covid-19 Ölümü

 

Corona virüsü covid-19 en çok can aldığı ve almaya devam ettiği ülke olan İtalya’da her gün spor dünyasında da corona virüsü sebebiyle ölümler gerçekleşiyor. İtalya Serie A’nın lider takımı Juventus başta olmak üzere birçok futbol kulübünün futbolcuları corona virüsüne yakalandılar. Futbolcuların tedavileri devam ediyor ve karantinaya alınıyorlar.

Corona virüsünün en çok etkilediği riskli grup olan 65 yaş üstü kişiler ise hastalıkla mücadeleden çoğu zaman yenik çıkıyorlar ve hayatını kaybediyorlar. Napoli Kadın futbol takımının kurucusu olan 65 yaşındaki iş adamı Dino Bove corona virüsünden hayatını kaybeden spor dünyasından biriydi.

İtalya’da Önemli Bir İş Adamı

İtalya Serie B’ takımlarından olan Napoli Calcio Femminile takımını 2003 yılında kuran Dino Bove aynı zamanda İtalya’nın önemli bir iş adamıydı. Corona virüsü semptomlarının görülmesiyle sağlık kuruluşuna başvuran ve hastaneye yatırılan Dino Bove corona virüsünün en ciddi etkisi olan solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

Napoli Spor Kulübü Dino Bove’nin hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı ve Napoli Spor Kulübünün ve İtalyan futbolunun acı kaybı için üzüntülerini bildirdi.