Cengiz Ünder

Diego Godin’den Covid-19 İddiaları

Corona virüsü covid-19 Çin’de ortaya çıktı tüm dünyaya yayıldı ve her gün binlerce can almaya devam ediyor. Corona virüsü Avrupa, Amerika, Kanada ve Avustralya’da durdurulamayan bir hızla yayılıyor ve can almaya devam ediyor. Virüsün dünyada en ağır bilançosu İtalya’da ortaya çıktı ve İtalya’da her gün yüzlerce kişi corona virüsüne yenik düştü ve hayatını kaybetti.

İtalya’da spor dünyasından da corona virüsüne yakalanan ve hayatını kaybeden çok kişi oldu. İtalya Serie A takımı Inter’in futbolcusu Diego Godin corona virüsü sebebiyle spor dünyasında alınan önlemler ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Diego Godin Serie A’da corona virüsü riskinin yaklaştığını bilmelerine rağmen maça çıktıklarını o dönemde tedbirlerin geç alınması sebebiyle bugün İtalya’nın bu durumda olduğunu söyledi.

‘’Juventus Maçından Sonra Karantinaya Alındık’’

Diego Godin İtalya’da lig maçları ertelenmeden Inter’in 8 Mart’ta Juventus ile son maçını oynadığını söyleyerek bu maçtan 5 gün sonra Juventus futbolcularında corona virüsü tespit edildiğini ifade etti. Juventus futbolcularında corona virüsünün testinden sonra kendilerinin de karantinaya alındığını söyleyen Diego Godin İtalya hükümetinin bu virüs için gerekli tedbirleri geç aldığını söyledi.

Diego Godin, İtalyan Hükümetinin Çin’de ortaya çıkan bu virüsün kendilerine kadar gelebileceğini ve Çin’in kendi sorunu olduğunu düşündüğünü bunun da bir hata olduğunu iddia etti.