Cengiz Ünder
wuhan

İtalya Serie A’da İşler Karışık

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü Çin’den dünya geneline yayıldı. Dünyada şu anda 700 bin civarı kişi virüse yakalanmış durumda ve corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 40 bine hızla yaklaşıyor. Corona virüsünün Avrupa’da İtalya ve İspanya başta olmak üzere hızla yayılması ile İtalya her gün yüzlerce ölüm vakaları ile karşı karşıya kaldı.

İtalya’da corona virüsünün yayılmasının başlamasıyla Serie A başta olmak üzere bütün lig maçları da ertelenmişti. Serie A kulüplerindeki takımların futbolcularında da corona virüsü tespit edilmişti. İtalya’da bir ara lig maçlarının 3 Mayıs’ta başlayacağı açıklanmıştı fakat İtalya Spor Bakanı Vincenze Spadafora geçen hafta bir açıklama yaparak 3 Mayıs tarihinde liglerin başlamasının pek mümkün olamayacağını söyledi. Vincenzo Spadafora’nın bu açıklamasının üzerine Serie A Başkanı Paolo Del Pino tepki gösterdi.

‘’Serie A’nın İtalya Ekonomisine Katkısı Küçümsenemez’’

Paolo Del Pino öncelikle Spor Bakanı Vincenzo Spadafora’nın yaptığı bu açıklamanın paniğe yol açacak bir açıklama olduğunu söyleyerek Serie A’nın İtalya ekonomisine katkısının küçümsenmeyecek bir katkı olduğunu da söyledi. Paolo Del Pino Spor Bakanı’nın yaptığı bu açıklamanın zor bir dönemden geçtiğimiz için bu zor dönemin psikolojisi içinde yapılan bir açıklama olduğunu düşündüğünü de sözlerine ekledi.