Cengiz Ünder
corona virüsü

Cengiz Ünder’den Mesaj Var

İtalya corona virüsü covid-19’un yoğun olarak görüldüğü ve covid-19 sebebiyle her gün bine yakın ölümlerin yaşandığı bir ülke konumunda bulunuyor. İtalya’da tüm ülke şu anda karantina altında bulunuyor ve buna rağmen ölümler ile covid-19’un yayılmasın durdurulamıyor. Adeta hayalet bir ülkeye dönen İtalya’da Roma takımında oynayan milli futbolcumuz Cengiz Ünder de bu süreci İtalya’da evinde karantina da geçiriyordu.

İtalya’da, ülkemizde ve dünyadaki herkes gibi Cengiz Ünder de mecbur olmadıkça evinden dışarı çıkmıyor ve evde vakit geçiriyor. İtalya Serie A’daki tüm maçların ertelenmesi ile antrenmanları da evde yapan Cengiz Ünder sosyal medya hesabından bir video paylaşarak evde kal mesajı verdi.

#stayathome

İtalya Serie A’da mücadele eden takım futbolcularında da covid-19 virüsü pozitif çıkan çok sayıda futbolcu bulunuyordu. Serie A’nın lider takımı Juventus başta olmak üzere futbolcular covid-19’a yakalandılar ve tedaviye alındılar. Cengiz Ünder de evde yaptığı antrenmanı videoya çekerek bu videoyu sosyal medya hesabından ‘#Stayathome (Evde Kal) etiketiyle paylaşarak farkındalık yarattı. Günler sonra yaptığı bu paylaşım Cengiz Ünder hayranlarını sevindirdi ve paylaşım hızla beğenildi.