Cengiz Ünder
pandemi

Juventus’ta 90 Milyon Euro Tasarruf

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü her ülkeden ve Türkiye’den de can almaya devam ederken Avrupa’da İtalya’da ise virüs en çok can kaybının yaşandığı ülke oldu. İtalya’da her gün bin kişiye yakın kişi corona virüsü sebebiyle hayatını kaybediyor. Ülkede olağanüstü hâl ilan edildi ve tüm ülke karantina altında bulunuyor.

Corona virüsünün yıkıcı etkisi ülke ekonomilerinde derin yaralar açarken futbol kulüplerinin de finansal olarak krize girmelerine sebep olacak. İtalya’da ertelenen Serie A ligi ve diğer lig maçları sebebiyle İtalya futbol kulüpleri maddi olarak sorun yaşama aşamasına geldiler. Futbol kulüplerinin futbolcuları da aldıkları ücret ve maaşlarda indirim yaparak kulüplerine katkı sağladılar.

Serie A’nın lider takımı Juventus da futbolcularının ve teknik heyetin mart, nisan, mayıs ve haziran ayı ücretlerinde indirim yapmak için futbolcu ve teknik heyetten onay aldıklarını açıkladı. Juventus kulübü bu indirimle 90 milyon Euro tasarruf edeceklerini de belirtti.

Juventus’ta Virüse Yakalanan Futbolcular

İtalya’da ve dünyada spor dünyasından corona virüsü testi pozitif çıkan ve tedaviye alınan birçok isim oldu. Serie A takımlarından da virüse yakalanan futbolcular vardı. Juventus’ta da Paulo Dybala, Daniele Rugani, Blaise Matuidi corona virüsü testi pozitif çıkan ve tıbbi tedaviye başlanan Juventuslu futbolculardı.