Cengiz Ünder
corona virüsü

Brescia Calcio Kulübü Serie A’nın Başlamasına Tepkili

Türkiye’de, İtalya’da ve corona virüsü covid-19’un yayıldığı bütün ülkelerde futbol ligi başta olmak üzere bütün lig maçları ertelendi. Dünya çapında corona virüsünün yayılmasının ve bulaşmasının durdurulamaması ertelenen lig maçlarının ne zaman başlayacağını da belirsizleştiriyor. İtalya Serie A’da maçların mayıs ayında başlamasının gündeme gelmesi Serie A takımlarından tepkiyle karşılaştı. İtalya’da corona virüsü hala her gün yüzlerce can almaya devam ediyor.

İtalya Serie A takımlarından Brescia Calcio Kulübü Başkanı da İtalya’da lig maçlarının başlamasına tepki gösterdi. Brescia Calcio Kulübü Başkanı olan Massimo Cellino Serie A’da maçların başlamasının mantıksız bir hareket olduğunu ve bu süreçte lig başladığı takdirde takımının sahaya çıkacak durumda olmadığını söyledi.

‘’Liglerin Başlaması Ölen Vatandaşlarımıza Saygısızlık’’

Massimo Cellino İtalya’nın ve dünyanın yaşadığı bu küresel salgın ve binlerce hayatını kaybeden kişiden sonra ligdeki takımların hiçbirinin eskisi gibi olamayacağını açıkladı. Kulüp Başkanı liglerin önümüzdeki zamanlarda başlamasının hayatını kaybeden vatandaşlara saygısızlık olacağını ve bu durumda maçlara çıkmayarak hükmen mağlup olmaya hazır olduğunu da ifade etti.

Massimo Cellino sağlığın her şeyin üstünde olduğu şu dönemde UEFA’nın tamamen maddiyatı düşünerek hareket ettiğini söyleyerek UEFA’ya da tepki gösterdi. Brescia’nın salgının merkezinde olduğunu söyleyen Massimo Cellino hergün kamyonlarla corona virüsünden hayatını kaybeden kişilerin taşındığını ve futbolcuların da kendilerinin de psikolojisinin bitik olduğunu açıkladı.