Cengiz Ünder
Serie A

Cengiz Ünder Everton’ın Radarında

İtalya Serie A takımı Roma’da forma giyen milli futbolcumu Cengiz Ünder İtalya’da corona virüsü sebebiyle lig maçlarına ara verilmesiyle evde antrenmanlarına devam ediyor. Cengiz Ünder sosyal medya hesabından da virüsten korunmak için evden çıkılmamasını söyleyerek evde kal mesajı verdi. Roma takımı Cengiz Ünder’i bu sezon satışa çıkarmış ve ara transfer döneminde Milan Cengiz Ünder’i almak için görüşmeler yapmıştı. Roma daha sonra Cengiz Ünder’i satmaktan vazgeçmişti. Bir süre sonra tekrar Cengiz Ünder’in satışı gündeme geldi ve bu sefer Milan ile Tottenham da Cengiz Ünder’ transfer etmek istedi. Bu süreçte ortaya çıkan corona virüsü salgını Cengiz Ünder’in transfer görüşmelerini durdurdu.

İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton’ın gündeminde Cengiz Ünder’in transferi var. Everton’ın İtalyan teknik direktörü Carlo Ancelotti’nin yeni sezonda transfer etmeyi düşündüğü futbolcu listesinde 4 Türk futbolcu var. Bu futbolculardan biri de Cengiz Ünder’di.

Ancelotti’nin Listesindeki Türk Futbolcular

İtalyan teknik direktör Carlo Ancelotti’nin transfer listesinde Roma’da oynayan Cengiz Ünder dışında Serie A’nın lider takımı Juventus’ta forma giyen Merih Demiral da bulunuyor. Trabzonspor’da oynayan Uğurcan Çakır ve Fenerbahçe’de oynayan Ozan Tufan da Carlo Ancelotti’nin listesindeki diğer Türk futbolcular oldu.