Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Cengiz Ünder Premier Lige’mi Gidiyor?

2019 yılı sonundan itibaren Roma takımından satışı ile gündemde olan Cengiz Ünder son günlerde İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton ile anılmaya başlandı. İtalya başta olmak üzere bütün Avrupa ve dünyayı saran corona virüsü sebebiyle bütün İtalya gibi Roma’da evinden çıkmayan Cengiz Ünder’in Everton’ın önümüzdeki sezon transfer etmeyi düşündüğü futbolcular arasında ilk sırada olduğu iddia edildi.

İngiltere’de bulunan liverpollecho.com adlı haber sitesindeki habere göre Premier Ligi takımlarında Everton yeni sezon transferleri için performansı yüksek ve başarılı futbolcuları değerlendiriyor. Haber sitesine göre Everton önümüzdeki sezon Roma’da kalma ihtimali çok düşük olan Cengiz Ünder’i de transfer etmek istiyor.

Bir iddiaya göre de roma takımı Everton’da oynayan Brezilyalı futbolcu Bernard’ı transfer etmek istiyor. Everton’ın da Cengiz Ünder ile ilgilendiği düşünülünce Bernard ile Cengiz Ünder’in takas yolu ile transferinin de olabileceği iddia edildi.

Everton mı Tottenham mı

2019 yılı sonundan itibaren Cengiz Ünder’in satışının gündeme gelmesiyle Milan ve Tottenham da Cengiz Ünder’i kadrolarına dahil etmek için Roma takımı ile görüşmeler yapmışlardı. İngiltere Premier Ligi takımlarından olan Tottenham’ın menajeri Jose Mourinho’nun Cengiz Ünder’i takımında istediği alınan haberler arasındaydı. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in ise kararının hangi takımdan yana olacağı merak konusu oldu.