Cengiz Ünder
pandemi

Covid 19 İtirafı

İtalya pandemi covid 19 ile mücadelesinde en çok kayıp veren ülkelerden biri oldu. Haftalarda corona virüsü ile mücadele eden İtalya’da her gün hayatını kaybeden kişilerin sayısı azaldı ama bitmedi. 2020 yılının ilk aylarında Çin’den dünyaya yayılan covid 19 Şubat ayından başlayarak İtalya’da hayatı durma noktasına getirmişti.

İtalya’da corona virüsünün durdurulamayan bir hızla yayılmasında 19 Şubat’ta oynanan Atalanta-Valencia Şampiyonlar Ligi maçının etkisi olduğu iddia edilmişti. Atalanta’nın stadyumu UEFA standartlarına uymadığı için maçın Milano’da oynanması kararlaştırılmıştı. 44 bini aşkın Atalanta taraftarı maçı izlemek için Milano’ya gelmiş ve iddiaya göre bu maçtan sonra covid 19 yayılmıştı. Bu iddianın üzerine Atalanta Teknik Direktörü Gian Piero Gasperini aylar sonra gelen bir itirafta bulundu.

Biyolojik Bomba İddiası

Gian Piero Gasperini Atalanta-Valencia maçında, corona virüsüne yakalandığı halde takımın başında yer aldığını söyleyerek gündeme geldi. Atalanta teknik direktörü maçta ateşinin olmadığını ama kendisini çok kötü hissettiğini anlatarak covid 19 olmasına rağmen maçta bulunduğunu itiraf etti. Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori İtalya’da corona virüsü vakalarının yüksek olmasının nedeni olarak Atalanta-Valencia maçını göstermiş ve maç için Biyolojik Bomba demişti. Gian Piero Gasperini’nin bu itirafı ise iddiaları doğruluyordu.

Güncel Yazılar