Cengiz Ünder
İzmir

Cengiz Ünder’in Roma’dan Ayrılma Sebebi

Futbol hayatına İzmir kulübü Altınordu’da başlayan Cengiz Ünder’in yolculuğu İtalya’ya kadar uzandı. 2017 yılı temmuz ayında Serie A takımı Roma kulübüne transfer olan milli futbolcumuz Roma’da istediği futbolu sergileyemedi. Roma forması ile ilk 11’de sahaya çıkma şansı fazla bulamayan Cengiz Ünder’in Roma’dan satışı sıklıkla gündeme geliyordu.

Roma’nın Cengiz Ünder’i satma düşüncesi gündeme gelse de rafa kaldırılmıştı. Corona virüsü sebebiyle Serie A başta olmak üzere futbol maçlarına verilen ara 22 yaşındaki futbolcunun satışını hızlandıran etken oldu. Serie A maçlarının oynanmaması Roma başta olmak üzere futbol kulüplerinin ekonomik olarak zor günler geçirmesine yol açtı.

Cengiz Ünder ve 2 Futbolcu Satılıyor

Covid 19’un ekonomik zararını en aza indirmek için Roma Cengiz Ünder’i satacağını resmi olarak açıkladı. Serie A kulübü Cengiz Ünder ile 2 futbolcusunu daha satacak ve bu satışlardan elde ettiği gelir ile yen transfer finansmanını sağlayacak. Corona virüsünün futbol kulüplerine olan ekonomik etkisi Cengiz Ünder’in transferinin hızlanması sonucunu doğurdu. Milli futbolcumuzun yeni takımının hangi takım olacağı da merak konusu oldu.

Güncel Yazılar