Cengiz Ünder
2017 yılı

Cengiz Ünder’in Kararı

Cengiz Ünder 2017 yılı temmuz ayında İtalya’da Roma kulübüne transfer olmuştu. Milli futbolcumuz Roma’daki futbol hayatında çok fazla forma giyme fırsatı bulamadı. Bir dönem yaşadığı sakatlığın da dezavantajı ile Roma’da istediği futbolu sergileyemeyen Cengiz Ünder’in satışı da gündeme gelmeye başladı. 2019 yılının son zamanlarında Serie A kulübü 23 yaşındaki futbolcu ile yolları ayırmayı planlıyordu. İtalya Serie A kulübü Milan Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek için harekete geçmişti.

Dünyada ve İtalya’da yaşanan covid 19 sebebiyle Cengiz Ünder’in satışı Roma’da rafa kalkmış gibi görünse de son haftalarda tekrar gündeme geldi. Corona virüsünün futbol kulüplerinde yarattığı maddi kayıplar sebebiyle Roma milli futbolcumuzu satacağını açıkladı. Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek isteyen kulüpler arasında Premier Ligi kulüpleri de var.

Premier Lig de Cengiz Ünder’i İstiyor

Premier Ligi kulübü Everton ve Tottenham Cengiz Ünder’i transfer etmeyi düşünüyor. Serie A kulüpleri Milan ve Napoli’nin de milli futbolcumuzu kadrosuna dahil etmek istediği iddia ediliyor. Roma kulübünün Cengiz Ünder için belirlediği bonservis bedelini ödeyecek olan futbol kulübü transferi gerçekleştirecek. Cengiz Ünder’in tercihinin ise hangi takımdan yana olacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar