Cengiz Ünder

Serie A Kupa Maçı ile Başlıyor

Çin’de 2019 yılı son ayında ortaya çıkan corona virüsünün dünyaya yayılacağı tahmin edilmemişti. 2020 yılının ilk ayında hızla dünya ülkelerine yayılan covid 19 ile şu anda 220 ülke mücadele ediyor. Avrupa’da corona virüsünün en çok can aldığı ülkelerden bir de İtalya idi. İtalya’nın corona virüsü ile ilgili aldığı ilk önlem de Serie A maçlarını ertelemek olmuştu.

Aşısının ve ilacının bulunamaması nedeniyle corona virüsünün içinde bulunduğumuz zamanda bitirilmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda İtalya ve diğer ülkeler covid 19 önlemleri ile yeni normal yaşama dönmeye başlıyorlar. İtalya’da Serie A’nın başlama tarihi de belli oldu.

İtalya Kupası 13 Haziran’da

İtalya Futbol Federasyonu İtalya Kupası maçının 13 Haziran’da oynanacağını ve bu maç ile İtalya’da futbolun başlayacağını açıkladı. 20 Haziran tarihi de Serie A maçlarının başlama tarihi olarak bildirildi. 13 Haziran’da oynanacak İtalya Kupası yarı final maçları ise Napoli-Inter ve Juventus-Milan maçları olacak.

İtalya Kupası maçları ve Serie A maçları belirlenecek covid 19 önlemleri ile ve seyircisiz olarak oynanacak. Serie A kulüpleri önceki günlerde maçlara hazırlık için antrenmanlara başlamışlardı.

Güncel Yazılar