Cengiz Ünder
Serie A

Cengiz Ünder’in Fenerbahçe Macerası

İtalya Serie A kulübü Roma’ya 2017 yılında transfer olan Cengiz Ünder’in Fenerbahçe’ye transfer isteği ortaya çıktı. Altınordu Başkanı olan Mehmet Özkan’ın milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in Fenerbahçe’ye transferini engellediği iddia edildi. Mehmet Özkan’ın bu engellemesi için de pişman olduğu biliniyor.

22 yaşında Roma forması giyen milli futbolcu Altınordu takımından Başakşehir’e transfer olmuştu. Aynı sen Cengiz Ünder’in Fenerbahçe’ye de transfer fırsatı olduğu ve sarı lacivertli kulüpten 700 bin Euro teklif edildiği açıklandı. Altınordu Başkanı Mehmet Özkan’ın ise Cengiz Ünder’e önce Başakşehir’e transfer olması Başakşehir’de kendini yetiştirip oradan Fenerbahçe’ye geçmesini söylediği belirtildi. Genç futbolcunun da bunun üzerine Başakşehir’e transfer olduğu biliniyor.

Metin Özkan’a Küstü

Fenerbahçe takımını tuttuğu bilinen Cengiz Ünder Fenerbahçe formasını giymesine engel olan Mehmet Özkan’a küstü ve bir süre kendisiyle konuşmamıştı. Fakat Başakşehir’de Roma’ya transfer olan milli futbolcu Avrupa ligine adım atmıştı. Roma’ya gitmesinin ardından Cengiz Ünder ile Metin Özkan arasında buzlar erimişti ve Cengiz Ünder Altınordu Başkanı’na teşekkürlerini iletmişti. Başakşehir’e transferinden sonra Cengiz Ünder’in uzun bir süre Metin Özkan’a tepkili olduğu ve Fenerbahçe’ye transfer olup Metin Özkan’a tepkisini gösterme düşüncesinde olduğu biliniyordu.

Güncel Yazılar