Cengiz Ünder
Wuhan

Serie A Başlamayacak mı?

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kısa zamanda dünyaya yayıldı. 2020 yılının ilk aylarında dünyada 220 ülke Türkiye covid 19 ile mücadele ediyordu. Avrupa ülkeleri İtalya başta olmak üzere binlerce kişi corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti. İtalya ligi Serie A ile ülkelerdeki futbol ligleri covid 19 sebebiyle ertelendi.

Almanya futbol ligi Bundesliga corona virüsünün yatay seyire geçmesiyle başlama kararı aldı ve Bundesliga’da maçlar oynanmaya başlandı. Hollanda, Fransa ve Belçika ise ülkedeki futbol liginin bitirme kararı almıştı. Serie A’nın ise ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina Serie A’nın başlaması konusunda iddialı bir açıklama yaptı. Gabriele Gravina Serie A’nın başlaması gerektiğini aksi takdirde telafi edilemez zararların ortaya çıkacağını belirtti.

‘’İtalya’yı Futbol ile Ayağa Kaldırmak İstiyoruz’’

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı İtalya Spor Bakanı ile yaptığı toplantı sonrası açıklama yaptı. Gabriele Gravina önceliğin sağlık olduğunu vurgulayarak İtalya’nın ve dünyanın corona virüsü sebebiyle zarar gördüğünü anlattı. Federasyon Başkanı İtalya’nın futbol ile ayağa kalkması için çaba sarf edeceklerini ifade etti.

Güncel Yazılar