Cengiz Ünder
Serie A

İbrahimovic’in Sakatlığı

İtalya’da Serie A kulübü Milan antrenmanlarına başladı. İtalya’da lig maçlarının başlama tarihi belli olmamaklar beraber futbol kulüpleri antrenman programlarına başladılar. Resmi bir açıklama olmasa bile Serie A’da temmuz ayında maçların oynanması bekleniyor. Milan’ın antrenmanı sırasında da Zlatan İbrahimovic’in sakatlığı şok yarattı. Milan’ın Bosna Hersek doğumlu İsveçli futbolcusu antrenmanda sakatlandı ve futbolcunun aşil tendonunun koptuğu iddia edildi.

38 yaşındaki futbolcunun sakatlığının sebebi aşil tendonunun kopması olursa İbrahimovic’in futbol kariyeri tehlikeye girecekti. 6 ay sahalardan uzak kalması gereken Milan’ın futbolcusunun ileri yaşı da göz önünde bulundurulduğunda futbol hayatını da bitirebilirdi.

Milan’dan Açıklama

İbrahimovic’in sakatlığının aşil tendonu kopması iddiaları üzerine Milan kulübü açıklama yaptı. Milan kulübü internet sitesinden yaptığı açıklamada İbrahimovic’in antrenman sırasındaki sakatlığındaki aşil tendonu koptuğuna dair haberlerin asılsız olduğunu belirtti. Kulüp futbolcunun sakatlığının sağ baldırında bir problem olduğunu ama sakatlığın aşil tendonu ile ilgili olmadığını açıkladı. Açıklamada İbrahimovic’in sağ baldırındaki sakatlık ile ilgili tedavisinin sürdüğü ve 10 gün sonra sağlık kontrolünün de yapılacağı ifade edildi. Milan’ın bu açıklamaları İbrahimovic ve Milan taraftarlarının rahat nefes almasını sağladı.

Güncel Yazılar