Cengiz Ünder
covid 19

Milan’ın Futbolcuları İtalya’ya Dönmüyor

İtalya’da Serie A maçları covid 19 sebebiyle süresiz olarak ertelenmiş ve Serie A’nın başlama tarihi olarak kesin bir bilgi verilmemekle beraber 4 Mayıs tarihi başlama tarihi olarak konuşulan bir tarih oldu.  Corona virüsü ile mücadelede 26 bin kişinin hayatını kaybettiği İtalya’da her gün 500 kişiye yakın ölüm gerçekleşiyor ama virüsün düşey bir seyir izlemesi İtalya’da hayatın normale dönme ihtimalini de gündeme getirdi.

Serie A takımlarından Milan lig maçlarının ertelenmesi ile İtalya dışında kendi ülkelerine giden futbolcularından 20 Nisan’da İtalya’ya gelmelerini istemişti. Milan 4 Mayıs tarihinde lig maçlarının başlayacağı düşüncesinden hareketle futbolcularının hazır olması için 20 Nisan tarihini belirlemiş olmasına rağmen Zlatan İbrahimovic ve Franck Kessie İtalya’ya dönmediler.

İbrahimovic’in İstekleri

Fildişi Sahilleri’nde bulunan Franck Kessie ‘nin corona virüsü sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşadığı için İtalya’ya dönemediği bildirilmesine rağmen İsveç’te bulunan Zlatan İbrahimovic’in dönememe sebebi farklıydı. Zlatan İbrahimovic Serie A maçlarının başlama tarihi kesin belli olmadan İtalya’ya dönmeyeceğini ve lig maçları başlamadan İtalya’ya dönmesi için bir sebep olmadığını söylediği açıklandı.

Zlatan İbrahimovic’in Milan takımındaki herkese covid 19 testi yapılmasını istediği ve test sonuçlarının da resmi olarak açıklanmasını istediği bu yapılmadığı takdirde Milano’ya dönmeyi düşünmediği iddia edildi.