Cengiz Ünder
Medipol Başakşehir

Roma’nın Everton’a Takas Teklifi

2017 yılında Medipol Başakşehir Kulübünden İtalya Serie A takımı Roma’ya transfer olan milli futbolcumuz Cengiz Ünder Roma’da istediği performansı yakalayamadı. Yaşadığı sakatlığın da etkisiyle Roma takımında az forma giyebilen ve ilk 11’de sahaya çıkma şansını pek yakalayamayan genç futbolcu 2019 yılı sonunda Roma’nın satacağı futbolcular listesine girmişti.

Roma takımında sakat futbolcuları olması ile ilk 11’de sahaya çıkan Cengiz Ünder başarılı performansı ile Roma’nın satışı rafa kaldırmasını sağladı. Bu dönemde Milan ve Tottenham Cengiz Ünder’i transfer etmek için görüşmeler de yapmıştı.

Moise Kaan ile Cengiz Ünder Takası

Şubat ayı sonunda İtalya’da ve Avrupa’da covid 19 salgınının yayılması her gün binlerce kişinin ölmesiyle Serie A maçları ertelendi. Serie A ve Avrupa liglerinin belirsiz bir süre ertelenmesi futbol kulüplerini de finansal olarak zor bir sürece soktu. Bu dönemde Roma kulübü de yaşadığı finansal kriz sebebiyle Cengiz Ünder’i satacağını açıkladı.

İngiltere Premier Ligi kulübü Everton Cengiz Ünder’i kadrosuna dahil etmek için görüşmelere başladı. Everton’ın milli futbolcumuzu transfer etmek istemesiyle Roma kulübü Everton’a takas teklifi sunmaya hazırlanıyor. Roma’nın da Everton’dan Moise Kaan’ı tranfser etmek istediği ve Cengiz Ünder ile Moise Kaan’ı takas teklifini Everton ile görüşeceği iddia edildi.