Cengiz Ünder
Wuhan

Serie A’da Antrenmanlar Başlıyor

Çin’de Wuhan kentinde başlamasına rağmen covid 19’un en çok yıkıma ve can kaybına yol açtığı ülkelerden bir de İtalya oldu. İtalya’da 26 Nisan (bugün) itibariyle corona virüsünden hayatını kaybedenlerin sayısı 27 bine yaklaştı ve her gün yüzlerce kişi ölmeye devam ediyor. 2 hafta öncesine göre ölüm sayısındaki azalış ve covid 19 seyrinin daha yatay seviyeye gelmesi İtalya’da kademeli olarak normal hayata geçiş çalışmalarının başlamasını sağladı.

İtalya Serie A maçlarının da covid 19 önlemleri kapsamında oynanaması sonucu İtalya Başbakanı Giuseppe Conte kulüplerin 4 Mayıs itibariyle antrenmanlara başlayabileceğini açıkladı.

4 Mayıs Bireysel Antrenman, 18 Mayıs Takım Antrenmanı

Giuseppe Conte İtalya’da 4 Mayıs tarihinden başlayarak kademeli olarak alınan önlemlerin yavaş olarak kaldırılmaya başlanacağını ve normal hayata geçiş sürecine gireceklerini söyledi. İtalya Başbakanı 4 mayısta futbolcuların bireysel antrenmanlarına başlamalarının uygun olacağını belirtirken covid 19 ile ilgili ters giden bir gelişme olmaz ise 18 Mayıs’ta da takım halinde antrenman yapılmaya başlanabileceğini ifade etti.

Giuseppe Conte’nin bu açıklamaları ile ilgili olarak Serie A kulüplerinden henüz bir açıklama gelmedi ve Serie A’nın 2 Haziran’da başlaması planlanıyor.