Cengiz Ünder
2019 yılı

Serie A Kupa Maçı İle mi Başlayacak?

 

Çin’de 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü Çin’den tüm dünyaya yayıldı ve İtalya da virüsün en çok can aldığı ülkelerden biri oldu. İtalya’da corona virüsünün yayılması devam ediyor ve her gün yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. İtalya’da futbol Serie A ligi başta olmak üzere bütün spor faaliyetleri belirsiz süre ile ertelenmişti.

Serie A’nın ne zaman başlayacağı ile ilgili net bir tarih verilmezken İtalya’da futbola İtalya Kupası ile başlanacağı açıklandı. İtalya Kupası finalinin rövanş maçlarını 27 Mayıs ve 28 Mayıs tarihinde oynanması ve bu maçlarla İtalya’da lig maçlarına da başlanacağı iddia edildi.

‘’Önce Hayat Normale Dönmeli’’

İtalya ile Türkiye başta olmak üzere corona virüsü ile mücadele eden bütün ülkelerde lig maçları ertelendi. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriela Gravina İtalya’da futbol ligleri ve spor faaliyetlerinin başlaması için hayatın normale dönmesi gerektiğini söylemişti. Gabriela Gravina Serie A’da maçların oynanarak ligin bitirilmesini istediklerini ve çalışmalarını buna göre yaptıklarını açıklamış ama covid 19 ile ilgili son gelişmeleri de inceleyeceklerini sözlerine eklemişti.

İtalya da 17 Nisan (bugün) covid 19 sebebiyle 575 kişi hayatını kaybetti ve İtalya’da toplam can kaybı 22 bin 745 oldu.