Cengiz Ünder
corona virüsü

İtalya Serie A’nın Covid-19 Seyri

İtalya’da corona virüsü son günlerde yayılma ve hayatını kaybedenler sayısında yatay bir seyir izlese de en çok kaybın yaşandığı ülke oldu. İtalya’da her gün binlerce kişi virüsü sebebiyle hayatını kaybederken binlerce kişi de virüse yakalandı. İtalya Serie A’daki maçlar covid-19 sebebiyle ertelenirken Serie A takımlarındaki futbolcularda da virüse rastlandı. Serie A’nın lider takımı Juventus başta olmak üzere futbolcularda covid-19 virüsü pozitif çıktı ve futbolcularda tedaviye başlandı.

Juventuslu futbolcu Daniele Rugani de covid-19 testi pozitif çıkan futbolculardan biriydi ve Daniele Rugani’nin nişanlısının da testi pozitif çıkmıştı.

Covid-19 Testi Pozitif

Daniele Rugani tedavisinin ardından takımın oteli J-Hotel’de karantinada tutuluyor. Daniele Rugani’nin karantina süresi devam ederken nişanlısı Michelo Persico’nun da tedavisi devam ediyor. Michelo Persico’nun tedavisinde ilginç bir detay da var. Rugani’nin nişanlısı covid-19 virüsü ile ilgili semptomları yaşamadığını 20 günden beri karantinada olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini belirterek ama hala covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Rugani’nin nişanlısındaki covid-19’un bu ilginç ilerlemesi genç yaştakilerin de bu virüse yakalanma ihtimalini de gözler önüne serdi. Covid-19 virüsü sadece 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişiler için değil her yaş için risk olmaktadır.