Cengiz Ünder
serie A

Cengiz Ünder ‘’ Yıldız Değilim’’

İtalya Serie A ligi takımı Roma takımında oynayan millî futbolcumuz Cengiz Ünder corona virüsü covid-19 sebebiyle kendisi Roma’daki evinde karantinada bulunuyordu. Cengiz Ünder’i kadrosundan çıkarmayı ve satmayı planlanan Roma takımı Cengiz Ünder’e de transferi için izin vermişti. Corona virüsünün İtalya’da yayılması ve her gün yüzlerce kişinin ölümüne sebep olması ile genç futbolcunun transferi de bu süreçte durmuştu.

Cengiz Ünder’e İtalya ve İngiltere kulüplerinden transfer haberleri gelmesi üzerine milli futbolcumuza yıldız futbolcu denmeye başlandı. Cengiz Ünder ise mütevazi bir açıklama ile yıldız olmadığını yıldız olabilmek için çok çalışması gerektiğini ve daha zaman olduğunu söyledi. Cengiz Ünder yıldız olmak istediğini ama şu anda daha yıldız olacak kadar iyi olmadığını bir zaman sonra yıldız olacak seviyeye geleceğini de söyledi.

İngiliz Takımları Cengiz Ünder’in Peşinde

Cengiz Ünder’in transferinin gündeme gelmesiyle İtalyan kulübü Milan ve İngiliz kulübü Tottenham transfer için görüşmeleri yapmıştı. Son günlerde ise İngiltere Premier Liginin takımlarından olan Everton’ın da Cengiz Ünder’i transfer etmek için girişimde bulunduğu haberleri geldi. Tottenham ve Everton gibi iki İngiliz kulübü genç futbolcuyu kadrolarına dahil etmek istiyorlar.