Cengiz Ünder
Wuhan

Roma’nın Şok Cengiz Ünder Kararı

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü covid-19 dünyada şu anda durdurulamayan bir hızla yayılıyor. Avrupa’da covid-19’un en çok can kaybına neden olan ülkesi İtalya ve İtalya’da hayat durma noktasına geldi. İtalya’daki futbol ligi Serie A da maçları durdurdu ve Serie A takımlarındaki futbolcularda da corona virüsü tespit edildi.

İtalya’da lig maçlarının ertelenmesi futbol kulüplerinin maddi olarak zor bir sürece girmesine de yol açtı. Roma takımında oynayan milli futbolcumuz Cengiz Ünder de covid-19’dan korunmak amacıyla İtalya’da evinden çıkmıyor. Cengiz Ünder’in takımı Roma ise virüs sebebiyle girdikleri maddi zorluğu Cengiz Ünder’in satışı ile biraz da olsa kapatmayı düşünüyor.

Cengiz Ünder İlk Sırada

Roma takımı 2019 yılı sonundan itibaren Cengiz Ünder’in satışını gündeme getirse de bu konu ile ilgili somut bir adım atılmamıştı. Cengiz Ünder’e ise İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton’dan transfer adımı olduğu iddiaları bulunuyor. Roma kulübü Cengiz Ünder’i kadrolarından çıkarmak istediklerini ve bunun için Cengiz Ünder’i transfer etmek isteyen kulüpler ile görüşebileceklerini belirtti.

İtalya’daki internet haber sitesi calciomercato’nun yayınladığı habere göre Roma kulübü satacağı futbolcular arasında ilk sıraya Cengiz Ünder’i koydu.