Cengiz Ünder
corona virüsü

Seria A’nın Başlama Zamanı

Avrupa’da corona virüsü etkisini en çok İtalya’da göstermiş ve virüsün İtalya’daki yayılma hızı durdurulamıyor. Bugün 09 Nisan itibariyle dünya üzerinde 100 bine yakın kişinin ölümüne yol açan virüste hayat kayıplarının çoğu İtalya’da meydana gelmişti. İtalya’da virüs sebebiyle alınan önlemlerden biri de Serie A’daki maçlar başta olmak üzere bütün lig maçlarının ertelenmesiydi.

Serie A’daki maçların ertelenmesi ve covid-19’un İtalya’da yayılması ile can almaya devam etmesi sebebiyle maçların ne zaman başlayacağı bilinemiyor. İtalya Futbol Federasyonu da Serie A’daki ligi nasıl bitireceğinin yollarını aramaya başladı.

”Geç de Olsa Lig Sahada Bitirilecek”

İtalya’da corona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bine yaklaşırken İtalya Futbol Federasyonu sağlık komitesi ile video konferans yoluyla bir toplantı düzenleyerek Serie A ile ilgili nasıl bir yol izleyeceklerini konuştular. Yapılan video konferansta Serie A’yı bitirmek için izlenebilecek bir medikal yol haritası çizildi ve ligin eylül ayı ya da ekim ayı da olsa mutlaka sahada bitirilmesi kararı alındı. İtalya Futbol Federasyonu covid-19 sebebiyle futbol kulüplerinin ciddi mali krize girdiklerini ligin geç te olsa sahada bitirilmesinin futbol kulüplerinin girdikleri mali krizden de çıkmalarına yardım edeceğini açıkladı.