Cengiz Ünder
Serie A

Cengiz Ünder Napoli Yolcusu mu?

İtalya Serie A kulübü Roma’da forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder’i 2019 yılının sonundan itibaren Roma kulübünden transferi çok konuşuluyordu. Roma Kulübü belli aralıklarla Cengiz Ünder’i transfer etmekten vazgeçmiş gibi ve düşünceyi rafa kaldırmış gibi görünse de geçen hafta yapılan açıklama ile Cengiz Ünder’in satılacağı belirtilmişti.

Cengiz Ünder’in transferinin her gündeme gelişinde İtalya kulüpleri ve İngiltere Premier Ligi kulüpleri genç futbolcuyu kadrolarına dahil etmek için görüşmeler yapmaya başladı. İtalya kulübü Milan, İngiltere Kulübü Tottenham ve en son olarak İngiltere’den Everton Cengiz Ünder’i renklerine bağlamak isteyen kulüplerdendi. İtalya’da Serie A’nın başarılı kulübü Napoli de milli futbolcumuzu transfer etmek isteyen takımlar arasında yerini aldı.

Napoli Cengiz Ünder için görüşmelere başladı ve Napoli bu sezon sözleşmeleri sona eren iki futbolcusu Callejon ile Mertens’den boşalan yere Cengiz Ünder’i dahil etmek istiyor.

Napoli’nin Takas İhtimali

Napoli forması giyen Arnavut futbolcu Elseid Hysaj’ı da Roma’nın transfer etmek istediği biliniyor. Cengiz Ünder için belirlenen 25 milyon Euro ve daha üstü bonservis bedeli Napoli için yüksek bir meblağ olabilir. Napoli yüksek olan bu bonservis ücreti sebebiyle Hysaj ile Cengiz Ünder’i takas önerebilir.