Cengiz Ünder
corona virüsü i

Serie A’dan Sevindirici Haber

İtalya corona virüsü ile mücadelede en çok can kaybını veren ülke oldu. Son 1 haftadır covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı İtalya’da azalsa da yine her gün yüzlerce kişinin vefat haberi gelmektedir. Milli futbolcumuz Cengiz Ünder de Serie A maçları ertelendiği için evinden dışarı çıkmamakta ve diğer futbolcu arkadaşları gibi evde karantinada kalmaktadır. İtalya’da, Türkiye’de ve covid 19 ile savaşan bütün ülkelerde lig maçları belirsiz bir süre ile ertelenmişti.

İtalya’da ertelenen Serie A maçları ile gündem olan bir konuda Serie A takımlarında oynayan futbolcuların Covid 19 testlerinin pozitif çıkması oldu. İtalyan Liginin lider takımı Juventus başta olmak üzere Serie A takımlarındaki futbolcuların bazıları corona virüsüne yakalandılar ve tedaviye alındırlar. Covid 19 olan Juventuslu futbolcular Daniele Rugani ile Blaise Matuidi yapılan tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuştular ve covid 19 testi iki futbolcuda da negatif çıktı.

Juventuslu Futbolcular İyileşti

Bu sevindirici haberi Juventus resmi internet sitesinde yayınlayarak iki futbolcusunun sağlıklarına kavuştuğunu ve şu anda karantina sürecinde olduklarını açıkladı. Bu haber İtalyan futbolseverleri ve Juventus taraftarlarını sevindirdi.