Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

İtalya Basketbol Ligi Bitti

Milli futbolcumuz Cengiz Ünder İtalya Serie A takımı Roma’da forma giyiyor ve Serie A maçları ile İtalya’daki bütün maçlar covid 19 sebebiyle ertelenmişti. Corona virüsünün Avrupa’da ve dünyada en çok can aldığı ülkelerden biri olan İtalya’da Serie A’nın başlama zamanı henüz belli olmazken İtalya Basketbol Ligi sezonu bitirdiğini açıkladı. İtalya’da covid 19 küresel salgınının durdurulamaması ve her gün virüs yüzünden yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesi sebebiyle 2019-2020 İtalya Basketbol sezonu resmen iptal edildi. Dünyada da her gün binlerce insan corona virüsünden hayatını kaybediyor ve dünyada hayat durma noktasına geldi.

Basketbol Liginde Şampiyon Yok

İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Giovanni Petrucci’nin yönetimiyle toplanan federasyon yönetim kurulu İtalya’da salgının devam etmesi ve dünyada da aynı küresel salgının yayılması sonucu İtalya Basketbol sezonunun bitirme kararı aldıklarını açıkladılar. Bu kararın alınmasında İtalya’daki Serie A maçları başta olmak üzere diğer spor turnuvaları ve spor karşılaşmalarının başlama tarihinin belli olmamasının da etkisi olduğu belirtildi.

İtalya Basketbol ligi şampiyonsuz olarak 2019-2020 sezonunu kapattı. Covid 19 sebebiyle lig maçları ertelenmeden önce Segafredo Virtus Bologna takımı basketbol liginde 17 takım arasında 36 takım ile lider konumdaydı.