Cengiz Ünder
Serie A

Cengiz Ünder’in Yeni Takımı

İtalya Serie A takımlarından olan Roma’da forma giyen millî futbolcumuz Cengiz Ünder bu sezon yaşadığı sakatlık yüzünden Roma’da forma giyme şansı bulamadı. Cengiz Ünder’in bu durumu takımın genç futbolcuyu gözden çıkarmasına sebep oldu. Ocak ayında Roma Cengiz Ünder’i satacağını açıklaması ile futbolcuya Milan başta olmak üzere farklı futbol kulüplerinden transfer görüşme talebi gelmeye başladı. Milan genç futbolcuyu transfer etmek için takas yöntemini de Roma kulübüne teklif ettiği iddia ediliyor.

Roma şubat ayında Cengiz Ünder’in transferini bir süre rafa kaldırdı ve bu sürede milli futbolcumuz Roma formasıyla çıktığı maçlarda attığı goller ile adından söz ettirdi.

Serie A mı Premier Ligi mi?

Şubat sonunda Roma Cengiz Ünder’in transferini tekrar gündeme getirirken sezon sonunu beklemeden transferi hemen yapabileceklerini de belirtti. Milan ile İngiliz Premier Ligi takımı Tottenham da genç futbolu kadrosuna dahil etmek için harekete geçti. Bu süreçte ortaya çıkan ve İtalya başta olmak üzere bütün ülkelerde can almaya devam eden corona virüsü sebebiyle futbol maçlarına ara verilince Cengiz Ünder’in transferi de rafa kalkmış görünse de Roma geçen hafta yaptığı açıklamada milli futbolcumuzu hemen satacağını açıkladı.

Cengiz Ünder’i Milan ve Tottenham dışında Everton da almak istiyor ve Cengiz Ünder’in yeni takımının hangisi olacağı merak ediliyor.