Cengiz Ünder
covid 19

Serie A’da Covid 19 Tartışmaları

Corona virüsü covid 19 Çin’de ortaya çıkmasına rağmen en çok yıkıma Avrupa ve Amerika’da neden oldu. Avrupa’da İtalya, İspanya ve İngiltere corona virüsü ile mücadelede her gün binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve virüsün yayılmasının durdurulamadığı ülkeler oluyor. Aşısı ve ilacı bulunamadığı için corona virüsünün yayılması da durdurulamıyor.

İtalya Serie A Ligindeki maçlar da virüs sebebiyle belirsiz bir süre ertelenmişti. İtalya Serie A kulüpleri ligin kalan maçlarının oynanarak ligin bitirilmesi kararı aldılar. Maçların ne zaman oynanmaya başlanacağı belli olmasa da bu karar Serie A’dan 7 kulüp karşı çıktı ve red oyu kullandılar. 7 red oyuna karşılık 13 kabul oyu ile İtalya’da lig maçlarının oynanması ve bu şekilde ligin bitirilmesi düşüncesi hâkim oldu.

7 Kulüp Red Oyu Verdi

Serie A’da maçların oynanmaması yönünde oy kullanan 7 kulüp Torino, Sampdoria, Bologna, Parma, SPAL, Brescia, Unidese oldu. Bu kulüpler corona virüsünün Serie A kulüplerine de sıçradığını ve birçok kulüp futbolcusu ile çalışanın virüs ile mücadele ettiği sebebiyle maçların oynanmasını istemediler. İtalya’da her gün yüzlerce kişi covid 19 sebebiyle hayatını kaybediyor.